Previous Next

Z histórie . . . 2009

Január

Začala sa II.SNL – skup. východ. Trvala až do 1.mája, kedy sa hral posledný turnaj. V tejto súťaži sme mali zapojené dve družstvá, ktoré mali „pevné“ zostavy: „A-čko“ – Michalko, Výboch, Uličný, „B-čko“ – Viňanský, Frič, Sekletárová, (1 x aj Rimko).

Február

V Revúcej sa 21. februára konal 35. ročník Slov. pohára mužov a to za účasti 8 mužstiev. Súčasťou podujatia bolo tiež vyhlásenie ankety ,,Nohejbalista SR“ za uplynulý rok. Organizátorom sa podarilo zabezpečiť aj prítomnosť televízie - STV. To, že v Revúcej je to populárny šport, dokázala pomerne početná divácka návšteva a tiež prítomnosť primátorky mesta p. Evy Cireňovej. Tá Slov. pohár otvárala a v jeho závere aj dekorovala víťazov! Naše mužstvo sa podujatia zúčastnilo v zložení Uličný, Michalko, Výboch a Frič. V konkurencii 7 mužstiev I.SNL a jedného druholigistu (... práve my) sme na víťazstvá nedosiahli. V záverečnom stretnutí o 7. miesto sme podľahli Dobrej Nive 1:3 (9:11, 9:11, 11:7, 11:13).

Marec

Víťazom Slov. pohára dorastencov, ktorý sa hral v Sliači sa stali hráči Revúcej (Kilík, Kozlík, Černota), keď vo finále porazili Dobrú Nivu. V súboji o 3. miesto zvíťazil Trebišov nad našimi chlapcami, ktorí tak obsadili konečné 4. m. Hrali sme v zložení – L. Výboch, M. Frič, R. Michalko

Slov. pohár žiakov sa hral u nás. Podujatia sa zúčastnilo 8 družstiev – Revúca A, Revúca B, DPMK Košice, KAC Košice A, KAC Košice B, Trebišov A, Trebišov B a Zalužice. Titul z minulého roka (Slov. pohár sa hral v Badíne – pri Banskej Bystrici a naši žiaci skončili na 6. mieste) obhajovali mladé nádeje z Trebišova. Tí nakoniec aj teraz ako najväčší favoriti získali celkové prvenstvo. Po podujatí bolo aj vyhodnotenie ankety „Nohejbalista roka 2008“ v kategórii žien a žiakov, kde bolo takéto poradie: 1. Peruňská, 2. Beďová, 3. Šareková (ženy), 1. Kubica, 2. Frič, 3. Sadílek (žiaci). Nás teší najmä 2. miesto Mira Friča a tiež 4. miesto Anky Bérešovej (obidvaja z nášho klubu!) Naše družstvo žiakov skončilo nakoniec v SP až na 8. mieste. Hrali sme v zložení: M. Verdžák, O. Andrejco, D. Frič a M. Gaľa. Aj na tomto podujatí sme mali zástupcov médií – najdôležitejší boli z STV!

II.SNL – skupina východ (január – máj)

Záverečný turnaj tejto súťaže (deviaty v poradí) sa hral v telocvični DPMK. Naši v zložení P. Uličný, M. Michalko a L. Výboch v ňom len raz prehrali (s DPMK B), dvakrát uhrali remízy (s Humenným a Levočou) a raz zvíťazili (nad KAC B). V konečnej tabuľke tak obsadilo 4. miesto ... (Škoda najmä neúčasti P. Uličného na turnaji v Humennom, lebo inak by to mohlo byť určite aj lepšie umiestnenie).


Konečná tabuľka (skupina o 1.-5. miesto):
1. ŠK Laborec Humenné 16 10 2 4 37:27 22
2. NK DPMK Košice „B“ 16 10 1 5 41:23 21
3. Lenok Levoča 16 6 4 6 33:31 16
4. NK Zalužice 16 4 5 7 27:37 13
5. KAC Jednota Košice „B“ 16 2 4 10 22:42 8

Konečné poradie (skupina o 6.-10. miesto):
6. Svidník 8 6 1 1 (22:10) 13
7. NK Trebišov B 8 5 2 1 (22:10) 12
8. NK Zalužice B 8 5 1 2 (20:12) 11
9. ICS Vranov 8 2 0 6 (12:20) 4
10. Lenok Levoča B 8 0 0

Máj

V Trebišove sa 24.5. uskutočnili majstrovstvá SR žiakov, ktorých sa zúčastnili aj naše "nádeje". Keďže boli najmladšími účastníkmi tohoto podujatia (o 3 - 4 roky mladší od väčšiny účastníkov), tak víťazstvá sa od nich ani neočakávali. Snahu im však uprieť nemôžme a na víťazstvá si počkáme (D. Frič, Jakub, T. Výboch, N. Seničová)

Jún

Náš klub usporiadal v sobotu 20. júna Majstrovstvá SR žien jednotlivkýň. Bol to už IX. ročník podujatia (z toho 5 ročníkov sa hralo u nás ako "Zemplín Cup" - medzinárodné majstrovské podujatie). Tentokrát to bolo bez zahraničnej účasti. Pekné umiestnenie dosiahla Beáta Sekletárová, ktorá získala striebornú medailu. Menej sa darilo Anke Bérešovej, ktorá po prehratom prvom sete v prvom zápase sa nedostala do hernej pohody a neukázala to, čo vedela. Zápasy o konečné umiestnenie: o 5. miesto: Anna Bérešová (NK Zalužice) – Monika Židziková (DPMK Košice) 2:1 o 3. miesto: Timea Stybarová (NK´99 Trebišov) – Jarmila Šareková (DPMK) 2:1 o 1. miesto: L. Beďová (NK´99 Trebišov) – Beáta Sekletárová (NK Zalužice) 2:0

Júl

Druhý ročník turnaja trojíc sa uskutočnil v Humennom 4.7. Hralo tu 8 mužstiev. Víťazom sa stali „usporiadatelia“ z ŠK Humenné pred prekvapením - Zalužicami! ...

 

Aj keď viacerí členovia (hlavne členky nášho klubu) reprezentovali zalužický nohejbal v zahraničí, tak vždy to bolo „pod hlavičkou“ reprezentácie SR. V júli ale výprava NK Zalužice bola „historicky“ po 1.x za hranicami SR – vo Vsetíne ako klubová! Michalko, Výboch, Frič a Viňanský mali možnosť vidieť (a aj hrať) na turnaji Valach Open, ktorého sa zúčastnilo v dvoch kategóriách (výkonnostná a rekreačná) spolu 47 mužstiev!!! V našej štvorčlennej skupine sme mali za súperov domáci Vsetín B, Orlovú a Piešťany. V prvých dvoch zápasoch - s domácimi hráčmi a Piešťanmi sme prehrali po 0:2 a s Orlovou (postupovala z 2. miesta) sme remizovali 1:1 (hralo sa na 2 hrané sety do 10 - podľa českých pravidiel). Víťazstva sme sa síce nedočkali, ale zahanbujúce prehry to neboli. Veľmi dobre zahral Marián Michalko, ktorý bol z nášho mužstva najlepší. Pred týmto „veľkým“ turnajom sme odohrali aj jeden „predturnaj“ za účasti 6 mužstiev – SR I., SR II., SR III. (naši reprezentanti tu boli na sústredení), Vsetín, Fribourg (Švajčiarsko), Zalužice. Aj keď sme prehrali štyri zápasy po 0:2, ale to prvé víťazstvo 2:0 (10:9, 10:9)! nad hráčmi Fribourgu (Švajčiarsko) bolo historické.

O týždeň po Vsetíne sa uskutočnil 18.7. turnaj v Trebišove. Tu súťažilo 10 mužstiev. Víťazom sa zaslúžene stali hráči KAC Košice pred ŠK Humenné a juniormi Trebišova. Na "solídnom" 4. m. skončili naši – G. Viňanský, M. Michalko a M. Frič.

August

Veľmi pekný úspech sme zaznamenali o necelý mesiac - 15.8. na Domaši, kde sme v konkurencii 10 mužstiev na "ICS Cup-e" obsadili 2. miesto. Zo 6 zápasov sme iba raz (!) prehrali a to vo finále s Humenným. Na 3. mieste skončil Vranov, ktorý zvíťazil prekvapujúco nad Trebišovom. Pekné podujatie zorganizovali hráči ICS Vranov n/T. Za Zalužice hrali – G. Viňanský, M. Frič, T. Skyba, J. Maxim

O týždeň neskôr – 22.8. sme boli na V. ročníku turnaja "Hanzo Cup" v Bystrom n/T. Nielen prvý zápas proti Vranovskému ICS, ale hlavne ten finálový bol víťazný! Podarilo sa nám tak zopakovať minuloročné prvenstvo. Zaslúžili sa o to: Marián Michalko, Miro Frič, Lukáš Výboch a Beáta Sekletárová. Víťazstvo bolo o to cennejšie, že hrali bez vedúceho aj trénera (bohužiaľ účasť na pohrebe bývalého rozhodcu – Blažeja Viňanského).

Už XIV. ročník turnaja „Memoriál JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára“ sa uskutočnil 29. augusta na šport. ihriskách Vojenskej zotavovne na Z. Šírave. Organizátorom bol tradične náš klub. Po 1.krát sa na tomto podujatí predstavili aj zahraniční účastníci – hráči z ukrajinského Kyjeva. Okrem nich tu súťažili v turnaji trojíc a dvojíc (11 trojíc a 12 dvojíc) aj hráči a hráčky z Košíc, Tornale, Humenného, Trebišova, Michaloviec, Vranova, Cerniny, Úbreža a Zalužíc. Hralo sa na 2 antukových ihriskách a jednom ihrisku s umelým povrchom. Výsledky – na web stránke.

September

V sobotu 5.9. sa v Košiciach uskutočnil medzinárodný turnaj žiakov "Cassovia Cup". Zúčastnilo sa ho 10 družstiev starších žiakov a 10 družstiev mladších žiakov zo SR a ČR. Medzi nimi sme mali aj my - 1 družstvo ml. žiakov - Dominik Frič, Ľubo Kováč a Martin Jakub. V koneč. poradí skončili na 8. mieste, keď z piatich zápasoch v dvoch remizovali. Také isté poradie obsadila táto trojica aj v nedeľu 6.9. na medzin. turnaji "Zlatý Félix". V konečnom poradí skončili opäť na 8. mieste, keď v piatich zápasoch dokázali už aj raz zvíťaziť a raz remizovať. Pre našich "najmladších" to bola určite výborná škola, kde mali možnosť vidieť najlepších v svojich kategóriách.

Počas víkendu (12.-13. IX.) sa uskutočnili M - SR dorast. (v Revúcej) a žien (u nás). O tituly sa bojovalo v dvojiciach aj v trojiciach. Kým v Revúcej v obidvoch disciplínach zvíťazili domáci hráči a naši skončili na 5. mieste v trojiciach a na 8. v dvojiciach (NK Zalužice - Frič Miroslav, Výboch Lukáš, Verdžák Michal), tak u nás sa o tituly z M-SR podelili hráčky Trebišova a Košíc. Úspechom pre naše dievčatá (Beáta, Anka, Majka) skončili trojice, kde sme získali bronzové medaily.
Majstrovstvá Slovenska žien 13.09.2009 Zalužice M – SR trojíc
Konečné poradie:
1. DPMK Košice 4 3 1 0 (7:1) 7
2. NK´99 Trebišov 4 1 2 1 (4:4) 4
3. NK Zalužice 4 1 2 1 (4:4) 4
4. DPMK Košice B 4 1 1 2 (3:5) 3
5. Piešťany 4 1 0 3 (2:6) 2
(O poradí na 2.-3. mieste rozhodlo lepšie skóre zo vzájomného zápasu.)

Majstrovstvá Slovenska dorastencov 12.09.2009 Revúca

Výsledky M – SR dvojíc:
Zápas o konečné umiestnenie: o 7.miesto:
NK Zalužice - KAC Jednota Košice 1:2 (11:8, 11:13, 6:11)
M – SR trojíc

Zápas o konečné umiestnenie: o 5.miesto:
NK Revúca ,,B“ - NK Zalužice 0:2 (9:11, 6:11)

M – SR dorastencov jednotlivcov – hralo sa v septembri u nás: Súťažilo 8 singlistov z piatich klubov. Za nás hrali M. Frič a M. Verdžák. Kým Mišo bol na takejto súťaži len „zbierať“ skúsenosti (hral vlastne preto, lebo nepricestoval obhajca titulu – Tibenský z Piešťan), tak M. Frič už takéto podujatie absolvoval. Bohužiaľ, ani tentokrát sa nepresadil, aj keď mu chýbalo len trochu šťastia. Hralo sa v 4-členných skupinách. Mišo prehral všetky tri zápasy po 0:2 a skončil štvrtý. Miro tiež síce skončil až štvrtý v skupine, ale mal jedno víťazstvo – tak, ako aj tretí M. Brinzík či druhý R. Kostrub. Sety zo vzájomných zápasov mal však horšie a tak z postupu zo základ. skupiny a súboja o medailu nič nebolo. Kon. poradie: 1. J. Kilík (Revúca), 2. P. Bocák (KAC KE), 3. R. Kostrub (Trebišov).

November

Boli sme na dvoch mládežníckych turnajoch v Košiciach v šport. hale Cassovia – celoslovenské turnaje. V kategórii žiakov sme mali 2 družstvá: "A": Dominik Frič, Ľubko Kováč, Martin Jakub (konečné 8. miesto), "B": Filip Lugoš, Patrik Rokyta, Tomáš Výboch (konečné 14. miesto) zo 16 družstiev z celého Slovenska!.
V kategórii dorastencov hralo len jedno naše družstvo: Miroslav Frič, Lukáš Výboch, Michal Verdžák, Tomáš Lukáč (konečné 5. miesto) z 8 mužstiev.

V správe nie sú „zachytené“ úplne všetky podujatia, ale prevažná väčšina z nich. Činnosť NK bola ešte „bohatšia“ a za to patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa o to zaslúžili!

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search