Previous Next

Z histórie . . . II. polrok 2010

Júl 2010

Tretí ročník turnaja trojíc sa uskutočnil v Humennom 3.7. Predstavilo sa tu sedem pozvaných mužstiev. Víťazom sa stali „usporiadatelia“ z ŠK Laborec Humenné pred Trebišovom. Naši (M. Frič, L. Výboch, M. Verdžák, G. Viňanský) skončili na 4. mieste.

Koncom júla sa „výprava“ našich žiakov zúčastnila týždňového kempu v českých Chabařoviciach. Mestečko na západe ČR (pri Ústí n/L.) pripravilo perfektné podmienky pre mladých nohejbalistov zo štyroch krajín (ČR, SR, Maďarska a Švajčiarska). Trénovali tu pod vedením viacerých nohejbalových reprezentantov. Kemp navštívil aj bývalý futbalový reprezentant ČR – V. Šmicer. Škoda, že tu nadobudnuté zručnosti nezúročili v ďalšom svojom športovom rozvoji.

 

August

V Trebišove sa uskutočnil 14. júla turnaj trojíc. Naši skončili až na 8. mieste, keď hrali len vo veľmi „pozliepanej“ zostave – Kováčovci (Ľubo a Ľubko) a Apiarovci (Rado a Lukáš).

Naopak pekný úspech sme zaznamenali 21.8. na Domaši. Tu sa uskutočnil 2.ročník "ICS Cup". Podujatia sa zúčastnilo 10 mužstiev. Víťazom sa stalo Humenné, ktoré vo finále zvíťazilo nad Trebišovom. V zápase o 3. miesto porazili Zalužice mužstvo Ťahanoviec 2:0. Zostava našich: G. Viňanský, M. Frič, M. Michalko.

Už XV. ročník turnaja „Memoriál“ sa uskutočnil 28. augusta na ihriskách Vojenskej zotavovne na Zemplínskej šírave. Organizátori už začali používať názov len „Memoriál“ a nie „Memoriál JUDr. Jána Dzurinu a Mariána Figľára“ pretože tragicky pred pár mesiacmi zahynul aj náš ďalší veľmi dobrý nohejbalista Milan Hajduk. Česť jeho pamiatke!

Na tomto podujatí sa predstavili aj zahraniční účastníci – hráči z ukrajinského Kyjeva.

Výsledky podujatia - trojčlenné družstvá:

Konečné poradie základných skupín trojčlenných družstiev - Skupina A: 1. DPMK Košice 2. Zalužice 3. Úbrež 4. Vranov, Skupina B: 1. Trebišov 2. DPMK Košice B 3. Tornaľa 4. Kyjev, Skupina C: 1. Humenné 2. Svidník 3. Michalovce 4. DPMK Košice (žiaci). Do finálovej skupiny postúpili prvé dve družstvá zo základných skupín a ďalej hrali systémom každý s každým. Konečné poradie: 1. DPMK Košice, 2. NK´99 Trebišov, 3. DPMK Košice B. Všetky tri trojice mali rovnaký počet bodov a tak museli rozhodnúť výsledky vzájomných zápasov: Trebišov – DPMK B 2:0, DPMK – DPMK B 1:2, DPMK – Trebišov 2:0. Zostavy: 1. DPMK Košice – J. Brutovský, L. Strama, M. Ivanecký, 2. NK´99 Trebišov – M. Rusnák, L. Bezeg, V. Stanko, T. Benedek, 3. DPMK Košice B – J. Križan, J. Brinzík, J. Tabaček               Dvojčlenné družstvá: Výsledky semifinále: DPMK – Kyjev 2:0, DPMK B – Trebišov 0:2, Zalužice – DPMK (žiaci) 2:0 Finále: Zalužice – Trebišov 2:1, Trebišov – DPMK 0:2, DPMK – Zalužice 2:1. Konečné poradie dvojčlenných družstiev: 1. DPMK Košice, 2. NK Zalužice, 3. NK´99 Trebišov. Zostavy: 1. DPMK Košice – Ján Brutovský, Martin Ivanecký, 2. Zalužice – Peter Uličný, Marián Michalko, 3. NK´99 Trebišov – Matúš Rusnák, Lukáš Bezeg.

September – december 2010

Začiatkom septembra (4.-5.9.) sa v Košiciach uskutočnili medzinárodné turnaje žiakov "Cassovia Cup" (organizoval KAC) a „Zlatý Félix“ (organizoval DPMK). Pre našich žiakov to bola príležitosť zahrať si proti oveľa silnejším súperom nielen zo SR ale aj zahraničia (ČR, Rumunsko). 5.9. sa zároveň uskutočnilo aj zasadnutie VV SNA, ktorého sa zúčastnili tiež viacerí pozvaní nohejbaloví funkcionári či reprezentanti. Dôvodom bola problematická situácia v medzinárodnej federácii.

15.9. sa v našej telocvični odohrali M-SR dorastencov jednotlivcov. Za nás hrali M. Frič a T. Lukáč. Celkovým víťazom sa stal J. Kilík pred M. Černotom z Revúcej a R. Kostrubom z Trebišova.

V polovici októbra sa v Humennom hrali M-SR mužov dvojíc – 7. miesto (P. Uličný, M. Michalko, M. Próc) a trojíc – 6. miesto (ešte aj P. Béreš).

Presne v ten istý víkend (16.10.) sa vo švajčiarskej Ženeve uskutočnil zakladajúci kongres novej svetovej organizácie – UNIF.

23.10. sa v hale GPH Michalovce uskutočnili M-SR žien a dorastencov. Nikoho z prítomných vtedy ani „vo sne“ nenapadlo, že o 9 rokov neskôr sa v tejto hale budú hrať Majstrovstvá sveta žien a juniorov! V kategórii žien zvíťazili Trebišovčanky a u dorastencov v dvojiciach Trebišov a v trojiciach Revúca.

30.10. sa v Košiciach hrali M-SR jednotlivcov. Najprv odohrali svoje zápasy muži a potom aj ženy.

Športovým vrcholom roka pre reprezentáciu bolo podujatie 3.-4.12. v českom Nymburku.

 

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search