Previous Next

Súťaž!

Po dlhom čase, keď sa nedá ísť na ihriská a do telocviční, tak opäť súťažíme! Aj keď len "vedomostne", ale budeme mať príležitosť trochu súťažiť a zaspomínať si. Pripravili sme pre Vás päť otázok z histórie, o ktorej sme v posledných článkoch na našej web stránke písali. Z tých, ktorí odpovedia správne aspoň na štyri z nich, tak troch (tri) odmeníme zaujímavými knižnými titulmi aj vecnými "nohejbalovými" cenami. Takže ideme na to: 5, 4, 3, . . . . . štart!

1. V roku 2011 sa konal 16. ročník turnaja Memoriál. Po prvýkrát sa hral v dvojiciach a jednotlivcoch (predtým to boli trojice a dvojice). Vo veľmi kvalitnej konkurencii zvíťazila na Šírave naša dvojica . . . ? ? ?. Napíš mená týchto dvoch hráčov. Poznámka: Jeden z nich sa začiatkom júna 2011 zúčastnil na ME juniorov v hlavnom meste Baskicka - Vitorii, kde bol členom zlatej trojky.

2. Na Šírave sa v tomto roku hral 15. ročník Memoriálu. Po prvýkrát sa hral už len pod týmto názvom (predtým to bol Memoriál JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára. Ale keďže tragicky zahynul aj M. Hajduk, tak odvtedy už len "Memoriál"). V nohejbalovom "svete" sa však tento rok zapísal do dejín ako rok založenia UNIF (medzinárodnej nohejbalovej únie). V ktorom roku v ktorom švajčiarskom meste sa konal zakladajúci kongres UNIF? Stalo sa to 16. októbra . . . ??? vo švajčiarskom meste . . . ???

3. A ešte jeden rok - trochu netradičný. V júni sa odohralo ligové stretnutie DPMK Košice - Revúca v Zalužiciach (netradičné miesto preto, lebo bolo to pri príležitosti osláv 765. výročia prvej písomnej zmienky o obci). Netradične mal v tomto roku Memoriál tiež "štyroch víťazov" (preto, lebo zlé počasie neumožnilo odohrať záverečné zápasy dvojíc na Šírave). Stalo sa to v roku . . . ???

4. Okrem už tradičného turnaja Memoriál organizoval náš klub aj dokonca medzinárodný turnaj žien jednotlivkýň "Zemplín Cup". Bohužiaľ (zatiaľ?) posledný ročník bol 5. ročník a hral sa v roku 2008. Zvíťazila v ňom (teraz už viacnásobná šampiónka) B. Lepsényi. Vo finále porazila našu (zalužickú) hráčku . . . ??? Napíš jej meno. Poznámka: Keďže tento turnaj bol zároveň majstrovstvami SR jednotlivkýň, tak Anička získala tento titul. Zároveň sa v tomto roku zúčastnila na MS v českom Přerove, kde bola členkou striebornej trojky.

5. Záverečná otázka: v ktorom roku ... ??? a v ktorom slovenskom meste ... ??? sa konali Majstrovstvá Európy mužov, kde sa hrali ešte 4 disciplíny (aj "krížová" dvojka). Získali sme tam 3 zlaté a jednu striebornú medailu. Poznámka: V exhibičnom zápase sa tam predstavili aj tri zalužické dievčatá, 2 z Trebišova a jedna z Piešťan.

Takže "sumár": začínali sme 5, 4, 3 a končíme 3, 2, 1.

Päť odpovedí (. . . čo možno najsprávnejších) pošlite e-mailom do 5.3.1 (5. marca 2021) na adresu:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.   (potom už len čakajte na darček . . .)

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search