Previous Next

Z histórie . . . II. štvrťrok 2012

Aj v druhom štvrťroku 2012 sa uskutočnilo množstvo nohejbalových podujatí. Z dlhodobých to boli ligové súťaže mužov aj žiakov. Z jednorázových súťaží sa uskutočnili Majstrovstvá SR žiakov v Trebišove (za účasti 11 trojíc a 12 dvojíc!) a turnaj mužov v Humennom. Podieľali sme sa tiež na organizácií širšieho sústredenia mužov a juniorov v Michalovciach 8. mája a potom aj v júni v Zalužiciach, pretože koncom roka nás čakali nohejbalové šampionáty v ČR (Brno – juniori, Nymburk - muži).

Apríl:

V tomto mesiaci sme odohrali dve stretnutia dlhodobej mužskej I.SNL – skupina východ B (Zalužice – Svidník 5:2, Zalužice – DPMK Košice „C“ 7:0) a dve stretnutia žiackej SNL (v Košiciach s KAC - víťazstvo a s DPMK - prehra).

Máj:

V máji sme odohrali tiež dve stretnutia mužskej I.SNL – skupina východ B (Zalužice – Trebišov „B“ 6:1 a Svidník – Zalužice 3:4) a aj stretnutia žiackej SNL (doma prehry s Trebišovom A aj B a výhra s Revúcou).

8.5. bolo širšie sústredenie mužov a juniorov v Michalovciach (šport. hala GPH).

Jún:

Posledný školský mesiac bol v znamení hlavne žiackeho nohejbalu. Doma sme síce prehrali so žiakmi Vranova, ale na jednorázových Majstrovstvách SR v Trebišove sme obsadili výborné 3. a 4. miesto! V závere tohoto mesiaca prišiel k nám do školy aj mnohonásobný reprezentant a majster sveta či Európy Ján Brutovský. Najprv žiakom porozprával nielen o svojích začiatkoch, ale aj o pôsobení v zahraničí – či už vo Francúzsku alebo v ČR. Potom priamo v telocvični si so žiakmi aj zatrénoval a ukázal im niečo zo svojho umenia. Neskôr prišli aj ďalší reprezentanti a v zalužickej telocvični sa pripravovali na MS v Nymburku.

16.6. M - SR žiakov trojice

Zúčastnených 11 (!) družstiev (hráči do 15 rokov). Naši obsadili výborné 3. miesto. Zostava: Dominik Frič, Martin Jakub, Samuel Kohani. Konečné poradie: 1. NK´99 Trebišov (J. Feterik, J. Baka, E. Roman), 2. DPMK Košice, 3. NK Zalužice. Naše „B“ družstvo skončilo na 10. mieste.

17.6. M - SR žiakov dvojice

Zúčastnených 12 (!) družstiev. Naši obsadili veľmi pekné 4. miesto. Zostava: D. Frič a M. Jakub. Konečné poradie: 1. NK´99 Trebišov (J. Feterik, J. Baka), 2. DPMK Košice, 3. NK´99 Trebišov B. Ďalšie naše dvojice skončili celkom slušne - „B“ družstvo na 6. mieste a „C“ družstvo na 10. mieste z 12 zúčastnených.

30.6. turnaj mužov – Humenné (mali sme dve mužstvá)

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search