Previous Next

Z histórie . . . I. štvrťrok 2013

Rok 2013 patril v našej klubovej histórii medzi tie, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Získali sme v ňom niekoľko medailí a to vo viacerých kategóriách aj disciplínach! Vrcholným podujatím na ktorom sa zúčastnila opäť aj hráčka nášho klubu (Beáta Sekletárová) boli novembrové Majstrovstvá Európy žien a juniorov v Košiciach. Ešte predtým (v auguste) sa dvaja funkcionári – Zuzka a Gabriel Viňanskí zúčastnili po prvýkrát nohejbalového podujatia na americkom kontinente – v kanadskom Montreale! Začíname však od začiatku – prvým štvrťrokom 2013.

 

Január:

 

26.1. školenie rozhodcov – Trebišov

Z nášho klubu sa ho zúčastnilo až 6 členov (Ľ. Kováč, J. Jakub, M. Béreš, M. Frič, R. Apiar a G. Viňanský)!

 

Február:

 

23.2. Slovenský pohár mužov – Košice

Zúčastnených 9 mužstiev. Naši obsadili vynikajúce 3. miesto, keď v zákl. skupine sme porazili KAC B, Revúcu B (po 3:0) a NK´99 Trebišov (3:2). Prehrali len s DPMK (1:3). V semifinále sme síce prehrali s KAC A (1:3), ale v stretnutí o 3. miesto sme zvíťazili nad silnou Revúcou A 3:1 (Kilík, Černota, Švec)! Zostava našich: Peter Uličný, Miro Frič, Martin Béreš, Mišo Verdžák. Konečné poradie: 1. DPMK Košice, 2. KAC Košice, 3. NK Zalužice, 4. Revúca.

 

Marec:

 

2.3. Slovenský pohár žiakov – Revúca

Zúčastnených 11 družstiev! Naši obsadili výborné 3. miesto, keď v základnej skupine vyhrali všetky stretnutia a v semifinále sme s Revúcou uhrali síce remízu (2:2), ale domáci mali lepší pomer bodov. V stretnutí o 3. miesto sme porazili ÚTM Trebišov B. Zostava: Dominik Frič, Tomáš Výboch, Patrik Tatár. Konečné poradie: 1. ÚTM Trebišov, 2. Revúca, 3. NK Zalužice, 4. ÚTM Trebišov B. Naše „B“ družstvo svoje stretnutia prehralo a obsadilo 10.-11. miesto.

 

17.3. Slovenský pohár juniorov – Košice

Zúčastnených 5 družstiev (teraz už hráči do 21 rokov). Naši obsadili síce až 5. miesto, ale pri troche šťastia to mohlo byť lepšie. Prehrali s DPMK (2:3), Trebišovom (1:3) a s KAC (0:3), ale napr. tu skončil jeden zo setov najtesnejšie 10:11! Zostava: M. Frič, M. Vedžák, D. Frič. Konečné poradie: 1. KAC Košice, 2. Revúca, 3. Trebišov.

 

30.3. začala sa II.SNL – skupina východ.

Doma sme prehrali s KAC Košice B (3:4).

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search