Previous Next

Z histórie NK ... (I.polrok 2008)

Činnosť NK Zalužice v prvom polroku 2008

Aj v tomto roku sa naši nohejbalisti aktívne zapájali do súťaží a to tak dlhodobých ako aj jednorazových. Tu je podstatná časť z nich:

Dlhodobé súťaže:

Konečná tabuľka II. SNL – skupina východ ´08:

  1. Humenné, 2. KAC Košice, 3. Trebišov, 4. Levoča, 5. Zalužice A, 6. Vranov n/T., 7. Zalužice B, 8. Levoča B

Konečná tabuľka I. SNL dorastencov:

  1. Revúca, 2. DPMK Košice, 3. Dobrá Niva, 4. Trebišov, 5. KAC Košice, 6. Zalužice

Konečná tabuľka I. SNL žiakov:

1. NK Trebišov, 2. KAC Košice, 3. NK Zalužice, 4. DPMK Košice, 5. NK Revúca       

Konečná tabuľka I. SNL žien:

  1. Trebišov, 2. DPMK Košice, 3. Zalužice

Jednorazové súťaže:

  1. januára sa v Košiciach uskutočnil Euro Cup 2008. Medzi 16 účastníkmi bolo aj naše družstvo – M. Michalko, L. Výboch a M. Frič. V skupine sme podľa očakávania podľahli obidvom pražským celkom Čakoviciam a Čelákoviciam a tiež košickému KAC. Napriek prehrám to bola veľmi dobrá „škola“ a príležitosť zahrať si proti špičkovým zahraničným mužstvám. Počas tohto podujatia sa uskutočnilo aj vyhodnotenie ankety „Nohejbalista, nohejbalistka SR za rok 2007“, ktorú každoročne pripravuje VV SNA. Medzi ocenených sa po prvýkrát (ale úplne zaslúžene) dostala aj naša hráčka Beáta Sekletárová (3. miesto)!

Výsledky XVI. ročníka Slov. pohára dorastu, ktorý sa hral 1. marca v Zalužiciach: o 1. miesto: Revúca - Trebišov 3:1  o 3. miesto: Dobrá Niva - DPMK 3:2  o 5. miesto: Zal. - Piešťany 3:0  V zákl. skup. sme podľahli Revúcej 0:3  a Tv 0:3 a porazili KAC Košice 3:1! Zostava našich: M. Michalko, L. Výboch, M. Frič, T. Lukáč.

V Badíne (pri B. Bystrici) sa 15.3. konal VI. ročník Slov. pohára žiakov. Zúčastnilo sa ho 8 družstiev. Naši (M. Frič, E. Varmeďa a O. Andrejco) obsadili konečné 6.miesto.

Na M - SR žiakov dvojíc, ktoré boli 8.6. v Košiciach (na KAC) sme skončili z 8 družstiev na výbornom 2. mieste! Pred nami skončil len Trebišov, no za našimi ostali žiaci z KAC Košice, DPMK aj Revúcej ... Vynikajúco tu zahral Miro Frič a veľmi dobre aj Lukáš Apiar (náhradník bol O. Andrejco)!

Turnaj "Hanzo Cup" sa uskutočnil 21.júna v Bystrom (okr. Vranov). Na podujatí sa zúčastnilo 8 trojíc dospelých. Medzi nimi aj NK Zalužice - G. Viňanský, M. Michalko, M. Frič a L. Výboch. Odohrali sme 14 setov, z ktorých len dva prehrali. Stali sme sa tak prekvapujúco víťazom podujatia!

Celkom úspešne sa skončil v poslednú júnovú sobotu aj turnaj v Humennom - trojica Michalko, Frič a Výboch obsadila pekné 3. miesto.

Search