Previous Next

Ruža Cup 2023

V sobotu 15. apríla sa v Ružomberku uskutočnil 6. ročník nohejbalového turnaja trojíc „Ruža Cup 2023“, ktorého sa zúčastnilo 14 družstiev z celého Slovenska. Tie boli rozdelené do troch skupín (5-5-4), kde víťazi skupín a druhý najlepší zo skupiny „A“ postupovali priamo do štvrťfinále. Družstvá na 2.-4. mieste hrali osemfinále. Podujatia sme sa zúčastnili aj my v zložení – G. Viňanská (jediná žena v turnaji), R. Makara a G. Viňanský (druhý najstarší hráč). V základnej skupine sme dosiahli veľmi dobré výsledky – dve víťazstvá (s Chrenovcom a Martinom), jednu prehru (so Sliačom, keď v 1. sete to bolo na 10:11) a tiež remízu s Humenným. Tá tešila o to viac, že Humenné sa stalo neskorším víťazom celého turnaja a v ňom stratilo práve ten jediný set s nami. V osemfinále sme dostali za súpera Adamovské Kochanovce (okr. Trenčín). Po víťaznom prvom sete (suverénne - dokonca 11:1!) sme prehrali v druhom a bohužiaľ nešťastne aj v rozhodujúcom treťom (najtesnejším rozdielom 10:11!). Do štvrťfinále tak postúpil náš súper. Napriek tomu môžeme s účasťou aj výsledkami vyjadriť spokojnosť. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník perfektne zorganizovaného turnaja. Konečné poradie: 1. ŠK Humenné A, 2. NK Ružomberok, 3. NK Revúca, 4. NK Tornaľa.