Previous Next

Majstrovstvá sveta žien - máme striebro!

V nedeľu 29. októbra sa skončili Majstrovstvá sveta v nohejbale žien vo švajčiarskom meste Fribourg, ktorých sa zúčastnila aj členka nášho klubu - Gabriela Viňanská. Hrala vo všetkých troch disciplínach - singloch, dvojiciach aj v trojiciach. Kým v singloch a v trojiciach bola pre naše hráčky "konečná" účasť vo štvrťfinále, tak v dvojiciach to bolo až finále!

Singel: vo štvrťfinále prehrala Gabika s domácou hráčkou 1:2. Konečné poradie: 1. Maďarsko, 2. ČR, 3. Švajčiarsko, 4. Rumunsko.

Trojice: vo štvrťfinále prehra SR (G. Viňanská, Z. Tafsi, M. Beňušová, M. Perunová, Z. Kosová) s Poľskom 1:2. Konečné poradie: 1. ČR, 2. Švajčiarsko, 3. Poľsko, 4. Kórea.

Dvojice: štvrťfinále sme nehrali, pretože v základnej skupine sme skončili na 1. mieste. V semifinále naše družstvo (G. Viňanská, Z. Tafsi, M. Beňušová) zvíťazillo nad Poľskom 2:0 a až vo finále prehrali s ČR tiež 0:2. Tým sme zaslúžene získali strieborné medaily, pretože jediná prehra bola teda vo finále. V ďalších zápasoch dvojíc sme nestratili ani set! Blahoželáme!

Search