Previous Next

Činnosť NK v druhom polroku 2008

Druhý polrok 2008 sa začal turnajom trojíc v Trebišove. Usporiadal ho 19.7. NK´99. Podujatia sa zúčastnilo 8 družstiev a otváral ho primátor mesta. Naši – G. Viňanský, P. Uličný, L. Výboch a M. Frič v silnej konkurencii obsadili „slušné“ 4. miesto za víťazným Humenným, Revúcou a Trebišovom. 23.8. sa v Revúcej uskutočnil Memoriál M. Balaga. Tu sme skončili na 2. mieste (P. Uličný, M. Michalko, M. Frič a G. Viňanský).

Tradične 29. augusta bol náš klub usporiadateľom už XIII. ročníka Memoriálu JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára. Je to podujatie na počesť dvoch našich bývalých spoluhráčov. Na ihriskách na Zemplínskej Šírave sme privítali 10 družstiev – Revúca, Tornaľa, Svidník, Cernina, Humenné, Trebišov, Sobrance, Úbrež a dve naše. Tie hrali najprv v 2 zákl. päťčlenných skupinách a potom o konečné umiestnenie. Záverečné výsledky trojice: o 3. miesto: Svidník – Zalužice 2:0, o 1. miesto: Humenné – Trebišov 2:0 Dvojice: o 3. miesto: Svidník – Zalužice dorast 2:1, o 1. miesto: Revúca – Zalužice 2:1
Zostavy: 1. Revúca (Gažúr, Masár, Černota), 2. Zal. – Peter Uličný, Marián Michalko 3. Svidník (Š. Bujňák, M. Bujňák, Maťaš), 4. Zal. dorast – Lukáš Výboch, Miroslav Frič.
M –SR dorastencov jednotlivcov sa hrali 7.9. v zalužickej telocvični. Zvíťazil P. Tibenský z Piešťan. Vo finále porazil J. Križana z DPMK. Tretie miesto obsadil J. Kilík (Revúca). Podujatia sa zúčastnilo 8 najlepších jednotlivcov zo šiestich klubov.
M –SR dorastencov trojíc a dvojíc
Hrali sa 14. a 15.9. v Košiciach. V trojiciach (8 mužstiev) zvíťazila Revúca. Naša trojica – M. Michalko, M. Frič a M. Hvižďák skončila na 6. mieste. V dvojiciach štartovalo 9 družstiev – víťazom bol DPMK. Naša dvojica – M. Michalko a M. Frič skončila na 7. mieste.
Náš klub bol usporiadateľom V. ročníka medzinárodného turnaja žien jednotlivkýň „Zemplin Cup“, (bol zároveň aj Majstrovstvami SR). Uskutočnil sa 20.9. Hralo sa v troch telocvičniach – v dvoch v Michalovciach (VI. a VII. ZŠ) a tiež v Zalužiciach, kde podujatie vyvrcholilo záverečnými stretnutiami. Už po skončení zákl. skupín bolo jasné, že naše hráčky (B. Sekletárová, A. Bérešová) budú hrať o medailu. Tak sa aj stalo, len bohužiaľ vo vzájomnom zápase sa nešťastne zranila Beáta a nemohla tak obhájiť minuloročné prvenstvo z M-SR. Výborne ju však zastúpila Anka, ktorá "nenápadným" spôsobom získala titul M-SR žien jednotlivkýň ako najlepšia slovenská hráčka! Prehrala jedine vo finále turnaja s maďarskou singlistkou B. Lepsényi.
Najväčší nohejbalový sviatok – Majstrovstvá sveta vo všetkých kategóriách sa uskutočnili v ČR. V Přerove hrali ženy a juniori a z nášho klubu tu boli A. Bérešová (hrala v trojiciach a získala striebornú medailu!) a M. Frič (ten tu bol nehrajúcim náhradníkom, no „predstavil sa“ pri MS mužov v Nymburku, kde hral pred plným hľadiskom exhibičný zápas žiakov ČR - SR). Na MS žien a juniorov v Přerove štartovalo rekordných 10 krajín. Po sestrách Viňanských, ktoré ako jediné z nášho klubu (ale aj regiónu) dokázali získať v rokoch 2000, 2002, 2004 a 2006 medaily zo svetových šampionátoch je to ďalší vynikajúci úspech NK.
Záver roka patril „tradičnému“ Štefánskemu turnaju vo Svidníku. Ten sa uskutočnil 26.12. Výborný úspech dosiahlo naše družstvo v zložení G. Viňanský, J. Jakub, P. Uličný a M. Michalko, ktoré obsadilo v konečnom hodnotení 2. miesto! Bol to už 18. ročník podujatia a hral sa za účasti 8 mužstiev. Konečné poradie: 1. Trebišov 2. Zalužice 3. Košice 4. Cernina
 
 
 
 
 
 
 
img class="j1lvzwm4" src="data:;base64," width="18" height="18" />
44
 

Search