Previous Next

Z histórie . . . I. polrok 2011

V roku 2011 takmer všetci členovia NK Zalužice sa pravidelne zúčastňovali tak dlhodobých ako aj jednorázových súťaží a podujatí, ktoré poriadala Slovenská nohejbalová asociácia alebo ďalšie telovýchovné organizácie a subjekty. Podstatnú časť tvorila aj príprava na všetky tieto súťaže a podujatia. Nakoľko podujatí v priebehu roka bolo značné množstvo, tak spomenieme najdôležitejšie z nich tak, ako sa uskutočnili chronologicky podľa mesiacov. Vrcholným podujatím na ktorom sa zúčastnil aj hráč nášho klubu boli Majstrovstvá Európy žien a juniorov v baskickom meste Vitoria – Gasteiz. Kým predtým sme mali na takýchto vrcholných podujatiach aj viacnásobné ženské zastúpenie, tak teraz to po prvýkrát bol junior – Miro Frič!

 

Január:

Pravidelné tréningy a klubové turnaje v zalužickej telocvični.

Február:

5.2. II.SNL – skupina východ - Zalužice

11.2. polročný turnaj žiakov v ZŠ

19.2. Slovenský pohár dorastencov – Trebišov

Zúčastnených 7 družstiev (hráči do 18 rokov). Naši obsadili vynikajúce 2. miesto, keď v zákl. skupine porazili KAC a v semifinále aj DPMK! Zostava: M. Frič, M. Vedžák, D. Frič. Konečné poradie: 1. Trebišov, 2. Zalužice, 3. Revúca.

26.2. Slovenský pohár žiakov – Michalovce

Zúčastnených 8 družstiev (hráči do 15 rokov). Naši obsadili veľmi slušné 4. miesto, keď v zákl. skupine porazili DPMK, ale stretnutí o 3. miesto podľahli KAC. Zostava: D. Frič, Ľ. Kováč, M. Jakub. Konečné poradie: 1. Revúca, 2. Trebišov, 3. KAC Košice.

Marec:

6.3. II.SNL – skupina východ - Vranov n/T.

12.3. Slovenský pohár mužov – Revúca

Zúčastnených 6 mužstiev. Z našich hráčov sa zúčastnil len M. Frič (hral za juniorov SR). Zvíťazil DPMK.

Apríl:

3.4. II.SNL – skupina východ - Trebišov

23.4. Veľkonočný turnaj singel

30.4. priateľský zápas

Máj:

1.5. II.SNL – skupina východ - Belá n/C.

7.5. medzinárodný turnaj - Košice

14.5. majstrovstvá SR žien a dorastencov - Michalovce (trojice, dvojice)

Zúčastnených 9 družstiev v dvojiciach a 5 v trojiciach. V dvojkách naši obsadili veľmi slušné 4. miesto, keď v zápase o 3. miesto podľahli DPMK. Zostava: M. Frič, L. Apiar, D. Frič. Konečné poradie dvojíc: 1. Trebišov, 2. KAC, 3. DPMK.

15.5. majstrovstvá SR žien a dorastencov - Michalovce (jednotlivci)

Zúčastnených 5 žien a 8 dorastencov. Bronz získala Beáta Sekletárová (1. Z. Tafsi, 2. M. Židziková) a dokonca striebro získal Miro Frič. Konečné poradie jednotlivcov: 1. M. Sadílek (Tv), 2. M. Frič, 3. M. Bertko (KAC), 4. M. Kubica (Tv). Miro Frič sa svojimi výkonmi dostal aj do „mládežníckej“ reprezentácie SR, ktorá sa pripravovala na Majstrovstvá Európy žien a juniorov v baskickom meste Vitoria – Gasteiz.

sústredenie Michalovce, Trebišov

Jún:

4.-5.6. ME žien a juniorov - Vitoria – Gasteiz (Španielsko)

Týchto Majstrovstiev Európy (prvých pod hlavičkou EFTA) sa zúčastnili hráčky a hráči z týchto krajín – Francúzsko, Švajčiarsko, ČR, Dánsko, Rakúsko, SR a domáce Baskicko. Jedine v trojiciach juniorov (kde hral aj Miro Frič) sme získali zlato a vo všetkých ostatných disciplínach sme boli druhí.

10.6. priat. stretnutie (doma Humenné)

24.6. turnaj žiakov

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search